Kanserojen NGHT
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ünlülerin Ramazan Anıları

2 posters
YazarMesaj
TERLAN
Kurucu
Kurucu
TERLAN

Ünlülerin Ramazan Anıları Q9tdm
İsim İsim : Mehdin
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 3884
Başarı Puanı Başarı Puanı : 8820
+ Rep Puanı + Rep Puanı : 9
Doğum tarihi Doğum tarihi : 01/08/96
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 03/07/13
Yaş Yaş : 27
Nerden Nerden : >Diyarbakır<
Hobiler Hobiler : Kitap okumak :)
Lakap Lakap : Tertions <3

Ünlülerin Ramazan Anıları Empty
MesajKonu: Ünlülerin Ramazan Anıları   Ünlülerin Ramazan Anıları EmptyPaz Tem. 07, 2013 9:15 am

Ünlülerin Ramazan Anıları Icerik_galeri_1312211695

EROL GÜNAYDIN

Eskiden Ramazan aylarında meddahlık yapardım. Meddahlığın en önemli ayrıntısı, herkesin çıt çıkarmadan dinlemesiydi. Bir Ramazanda otelin birinde meddahlık yapıyordum. Bir gürültü, bir patırtı sormayın. ‘Ey ahali’ dedim, ‘meddahlık bize has bir sanattır. Biri konuşurken diğerleri dinlerdi. Şimdi görüyorum ki kimse kimseyi dinlemiyor. Biz de batılı olduk demek ki, hadi bana eyvallah’ dedim ve oradan kaçtım.

NEBAHAT ÇEHRE

Çoğu çocuk gibi ben de çok küçükken oruç tutmaya kalkmıştım. Akşam olana kadar öyle acıkmıştım ki, elimde bir yumurtayla topun patlamasını beklerken o heyecanla top patlamadan yumurtayı yemiştim.

KADİR ÇÖPDEMİR

Yedi yaşımdan beri oruç tutarım. ‘Ekmek Teknesi’ dönemine denk gelmişti Ramazan ayı. Bütün gün çalışmışım ve iftarda da asılmışım, neler yediysem artık bilemiyorum ama hatırladığım kadarıyla ciğer, kokoreç, köfte, tulumba tatlısıydı. Kalabalık bir sahne çekeceğiz ve ben o sahne sırasında düşüverdim, kafamı da sehpaya çarptım. Beni hastaneye götürmüşler hemen, gözlerimi bir açtım, sedyedeyim.

HÜLYA KOÇYİĞİT

Çocuk yaşlarda ben çok istesem de anne ve babam “Henüz gelişme çağındasın, bu yaşlarda oruç tutamazsın” derdi. Biz de bir gün kardeşimle oruç tutmaya karar verdik, anneannemize bizi sahura kaldırmasını söyledik. Sahura kalkıp yemeğimizi yedik ve ertesi gün öğlene kadar uyuduk. Ancak uyandığımızda ikimiz de acıkmıştık. Kardeşim mutfağa gidip yemek aşırmış, ben de çok acıkınca o yaşta oruç tutamayacağımı anlamış oldum.

BEHZAT UYGUR

Bir Ramazan gecesi İsmail Dümbüllü’yü izlemiştim. Seyircilerden birisi sahneye hıyar attı. O da soğukkanlı bir şekilde hıyarı eline alarak, ‘Beyefendi kartvizitinizi düşürdünüz’ dedi. Bu olaya şahit olduğum Ramazan ayını hiç unutmam.

BURAK KUT

Ramazan boyunca dini görevlerimi yerine getirmekten büyük keyif alıyorum. Herkes bana niçin eve kapandığımı soruyor. Çünkü evimde huzur buluyorum. Küçükken Ramazanın bitip bir an önce bayramın gelmesini iple çekerdim. Şimdi de tıpkı o günlerde olduğu gibi aynı duyguları yaşıyorum. Bayramları hala bir çocuk gibi çok seviyorum.

BURCU GÜNEŞ

Çocukluğumda oruç tutmaya pek hevesliydim. Ailem de bu isteğime karşı çıkmazdı. Ancak oruç tuttuğum bir gün, hiç unutmam, üç kez unutup yemek yedim ama orucuma da devam ettim. Anneme anlatınca da ‘Üzülme Allah kabul eder’ demişti.

KEREM ALIŞIK

9-10 yaşlarımda oruç tutmaya başladım. İlk oruçlu günlerimden birinde fena halde susadım ve bu durumu unutmak için gidip top oynadım. Ancak bu susuzluğumu iki katına çıkardı. Arkadaşlarla bir sokak çeşmesinden kana kana su içerken oruçlu olduğumu unutmuştum. Sonra hatırladım ve çok üzüldüm. Babam teselli etmişti beni.

BANU ZORLU

Henüz 6 yaşımdaydım, İzmir’deydik. Ramazan ayı şimdiki gibi yine yaz aylarına denk geliyordu. Oruç tuttuğumu söylüyordum ama sokağa çıkınca dondurma yiyordum. Akşam da iftarımı açıyordum. Dondurmalar yiyerek oruç tuttuğum o Ramazan ayını hiç unutamam.
https://notnullteam.yetkin-forum.com
Hunter.
Kurucu
Kurucu
Hunter.

Ünlülerin Ramazan Anıları Q9tft
Cinsiyet Cinsiyet : Kadın
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 83
Başarı Puanı Başarı Puanı : 122
+ Rep Puanı + Rep Puanı : 1
Doğum tarihi Doğum tarihi : 01/11/00
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 08/07/13
Yaş Yaş : 23
Nerden Nerden : Kocaeli
Hobiler Hobiler : Paten kaymak
Lakap Lakap : Yok

MesajKonu: Geri: Ünlülerin Ramazan Anıları   Ünlülerin Ramazan Anıları EmptyÇarş. Tem. 10, 2013 12:48 am

İyilermiş, teşekkürler.
TERLAN
Kurucu
Kurucu
TERLAN

Ünlülerin Ramazan Anıları Q9tdm
İsim İsim : Mehdin
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 3884
Başarı Puanı Başarı Puanı : 8820
+ Rep Puanı + Rep Puanı : 9
Doğum tarihi Doğum tarihi : 01/08/96
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 03/07/13
Yaş Yaş : 27
Nerden Nerden : >Diyarbakır<
Hobiler Hobiler : Kitap okumak :)
Lakap Lakap : Tertions <3

MesajKonu: Geri: Ünlülerin Ramazan Anıları   Ünlülerin Ramazan Anıları EmptyÇarş. Tem. 10, 2013 2:43 am

Rica ^^
https://notnullteam.yetkin-forum.com

Ünlülerin Ramazan Anıları
1 sayfadaki 1 sayfası