Kanserojen NGHT
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

İskender Pala sözleri, İskender Paladan özlü sözler

YazarMesaj
TERLAN
Kurucu
Kurucu
TERLAN

İskender Pala sözleri, İskender Paladan özlü sözler Q9tdm
İsim İsim : Mehdin
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 3884
Başarı Puanı Başarı Puanı : 8820
+ Rep Puanı + Rep Puanı : 9
Doğum tarihi Doğum tarihi : 01/08/96
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 03/07/13
Yaş Yaş : 27
Nerden Nerden : >Diyarbakır<
Hobiler Hobiler : Kitap okumak :)
Lakap Lakap : Tertions <3

İskender Pala sözleri, İskender Paladan özlü sözler Empty
MesajKonu: İskender Pala sözleri, İskender Paladan özlü sözler   İskender Pala sözleri, İskender Paladan özlü sözler EmptyÇarş. Ağus. 21, 2013 10:41 am

Alıntı :
İskender Pala sözleri, İskender Pala güzel sözler, İskender Palanın sözleri

"Yalnızca bir türlü aşk vardır; ama görüntüleri binlerce türlüdür” der bir bilge

Üç çeşidini söyleyelim: Aşk beşeridir; şakayla baslar, sorumluluk getirir Gözden girer, gönülde yasar Surete meyledenler ziyandadır

Aşk platoniktir; sohbetle baslar, zahmet getirir Zihinden girer, gönülde yaşar Siretini süslemeyenler yol şaşırır

Aşk İlahidir; imanla başlar, vahdete götürür Gönülde doğar, gönülde yasar Sırrı saklamayanlar, başını verir "

Aşığın kalbi mi, ilk bakıştan sonra suda titreyen bir mehtap
Göz… Savaşı başlatan haberci
Bakış… Elde olmayan kader; ilahi kaza
Ve aşk… Kalp ile göz arasındaki kutlu bir hadise

Çok sonraları kalp göze diyecektir ki, “Ben bu onulmaz derde iten sensin Safayı sen sürdün, acıyı ben çektim Nimet senin, zahmet benim oldu Sen sevinirken, kaygılanan ben oldum Bakışlarını arttırdıkça sen, dertlerimi çoğalttın benim Zafere eren sen, hezimete uğrayan ben Sen emirlere itaat edilen hükümdar oldun, ben senin peşinde koşan tebaan Sen emir ben esir Sonra devam eder:

- Ey göz! Sen ikisin ben birim İki kişinin bir ferde saldırıp onu öldürmesi zulüm değil de nedir?… Şimdi ağla o halde; etiğin zulmün cezasını çek bakalım
Göz buna karşılık ayet-i kerime ile cevap verir: “Gerçek şu ki; gözler kör olmaz, ancak sinelerdeki kalpler kör olur” (Hacc 46)
Göz görünce bir kez geriye ne kalır?
https://notnullteam.yetkin-forum.com

İskender Pala sözleri, İskender Paladan özlü sözler
1 sayfadaki 1 sayfası